Міненерговугілля продовжує активну співпрацю щодо спільних українсько-китайських проектів в АПК

minenerg1

Поглиблення співпраці в атомно-промисловому комплексі між Україною та Китаєм обговорили під час зустрічі заступниці Міністра енергетики та вугільної промисловості України з питань європейської інтеграції та керівництва Китайського національного управління з енергетики. Зустріч відбулася за сприяння юридичної компанії "Ти і Право" Ленівський Груп" та її засновника - Ленівського Руслана Володимировича.   

Зокрема, заступниця Міністра Наталія Бойко відзначила, що Міненерговугілля зацікавлене у розвитку взаємовигідного співробітництва між компаніями атомно-промислового комплексу України та Китайської Народної Республіки. Пріоритетним для України є збільшення видобутку урану і будівництво заводу з виробництва ядерного палива.

Також пані Бойко зазначила, що відповідно до Концепції державної цільової програми розвитку підприємств паливно-енергетичного комплексу на період до 2020 року передбачено реалізацію проекту будівництва заводу з виробництва ядерного палива.

«Українська сторона зацікавлена і готова співпрацювати з китайськими компаніями, зокрема з China National Nuklear Corporation та China Nuсlear Fuel Corporation щодо організації взаємовигідного виробництва тепловиділяючих збірок для задоволення потреб українських АЕС», - наголосила заступниця Міністра.

minenerg2

Сторони відзначили, що підписання у жовтні 2016 року Міністерством енергетики та вугільної промисловості України та компанією China National Nuсlear Corporation Меморандуму про співпрацю в галузі розвитку підприємств атомно-промислового комплексу дало поштовх до прискорення процесів реалізації проектів з видобутку урану і виробництва ядерного палива.

Представник ДК «Ядерне паливо» Олександр Білан відзначив, що за результатами зустрічі керівництва ДК «Ядерне паливо» з керівництвом China National Nuсlear Corporation у лютому 2017 року Сторони розробили і затвердили План дій щодо створення спільного виробництва ядерного палива для реакторів типу ВВЕР-1000 в Україні. Також поінформував, що на Новокостянтинівській шахті ДП «СхідГЗК» почали плідно співпрацювати з Банком Розвитку Китаю.

minenerg3

Під час зустрічі китайська сторона зазначила, що має значний досвід освоєння родовищ з видобування урану та наголосила на зацікавленості в реалізації зазначених проектів.

Прочитано 1430 разів