1 січня 2020 року набув чинності Закон «Про внесення змін до закону України «Про запобігання корупції» щодо викривачів корупції». Національне агентство підготувало відповіді на найбільш поширені запитання про викривачів корупції, гарантії захисту їх трудових прав та умови отримання винагороди викривачем. 

У 2020-му році інспектори праці перевірятимуть дотримання вимог законодавства про працю (крім питань незадекларованої праці), відповідно до вимог Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності". Як зазначають в Мінекономіки, це суттєво зменшить кількість підстав для проведення перевірок та можливості для зловживань з боку інспекторів та розширить права підприємців.

Надаючи додатковий строк для прийняття спадщини, суд має дослідити, чи вчиняв нотаріус дії для повідомлення про відкриття спадщини, чи викликав спадкоємця, у тому числі шляхом публічного оголошення або повідомлення про це у пресі.

Верховна Рада схвалила в цілому два законопроєкти про вдосконалення адміністрування податків та усунення окремих неузгодженостей у податковому законодавстві (№1209-1 та №1210).

Народні депутати законодавчо обмежили максимальний розмір судового збору, що справляється за подачу апеляційної і касаційної скарг до адміністративного суду.

Сторінка 1 із 122