Робочо-ознайомчий візит до європейських інституцій

IMG 6049

Під час візиту до Європейського суду з прав людини (далі - ЄСПЛ) представники Компанії «Ти і право» познайомились та поспілкувались з юристом Секретаріату ЄСПЛ. Під час дискусій обговорили основні аспекти звернень до ЄСПЛ, критерії прийнятності, яким повинна відповідати кожна заява, щоб бути прийнятою Судом до подальшого розгляду. Отримали практичні рекомендації юриста Секретаріату щодо захисту соціальних прав через призму Європейської конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (далі - Конвенція).

IMG 6047

Для прикладу розглядали справу Горшков проти України, в якій ЄСПЛ кваліфікував як порушення права на свободу та особисту недоторканість відсутність ефективних судових засобів захисту психічнохворих, відсутність об’єктивної медичної експертизи, яка встановила б стан особи як психічнохворої. Суд визнав в даній справі порушення п 4 ст. 5 Конвенції, оскільки кожен повинен мати доступ до суду та можливість бути вислуханим особисто. Оскільки ЄСПЛ в рішеннях не акцентує увагу на порушеннях соціальних прав, слід обов’язково пов’язувати факти порушень у взаємозв’язку з Конвенцією та Протоколами до неї. Крім того, працівниками ЄСПЛ наголошувалось про необхідність застосування Конвенції при розгляді справ в національних судах, аби в подальшому полегшити обґрунтування та оформлення заяви до ЄСПЛ.

IMG 6081

            Під час візиту до Ради Європи, окрім знайомства з установою та основними принципами її роботи, юристи Компанії «Ти і право» приєднались до участі у Конференції з кіберзлочинності, де обговорювались такі теми, як кібернасильство, стан законодавства у світі та результати, досягнуті за допомогою реалізації програм з нарощування потенціалу. В роботі даної конференції взяли участь міністри та інші високопоставлені представники урядів, експерти в сфері кримінального правосуддя, представники інтернет-індустрії, громадянського суспільства й організацій, що займаються захистом персональних даних, з різних країн світу з метою розширення міжнародного співробітництва в боротьбі з кіберзлочинністю.

IMG 6106

            Окрім того, представники «Ти і право» відвідали законодавчий орган ЄС - Європейський парламент, та виконавчий – Європейську комісію, ознайомились з їх діяльністю та завданнями.

IMG 6164

Зокрема, під час перебування в Європейській комісії мали змогу побувати на прес-конференції за участю міністра енергетики США Ріка Перрі та віце-президента Європейської Комісії з енергетичного союзу Мароша Шефчовича. Виступ високопосадовців був зосереджений на питаннях енергетичної безпеки, включаючи диверсифікацію джерел енергії, постачальників та маршрутів, а також інновації в сфері екологічно чистої енергетики та інше технологічне співробітництво.

 

Прочитано 2611 разів