Діють нові правила погодження документації із землеустрою

З початку цього місяця усі види документації із землеустрою територіальні органи Держгеокадастру погоджують в електронній формі та за принципом екстериторіальності.

Це передбачено постановою Кабміну № 208 від 03.03.2020 р., яка набула чинності 1 травня 2020 року. 

Суть реформи полягає в тому, що на відміну від погодження за місцем розташування земельної ділянки, принцип екстериторіальності здатний забезпечити об’єктивність та неупередженість під час розгляду документації, вчасність її опрацювання, а також усунення контактів між розробниками та експертами.

«Ми свідомо усуваємо зв'язок, навіть територіальний, між замовником послуги та чиновником, щоб у останніх не було спокуси «більш лояльно» ставитися до окремих проектів, або «завертати» проекти під надуманими причинами, вимагаючи винагороду»,пояснює Голова Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру Денис Башлик.

Також він додав, що впродовж чотирьох років, які функціонує екстериторіальний принцип погодження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок, він зарекомендував себе як потужний антикорупційний запобіжник. Тож його розширення на інші види землевпорядної документації було логічним.

Зверніть увагу, документацію на погодження відтепер слід подавати лише в електронній формі та через особистий кабінет. 

Такий порядок зменшить часові затрати розробників та забезпечить користувачам комфортні умови надання адміністративних послуг. 

Висновок про розгляд документації із землеустрою надсилатимуть розробнику також на електронну пошту, скріплюватимуть лише ЕЦП, крім того, він міститиме QR-код. У такий спосіб зникне необхідність додаткових печаток, штампів та звернень до територіальних органів.

Прочитано 575 разів