Чи можна дізнатися, хто запитував інформацію про вашу нерухомість

Нагадаємо, що цього року змінився Порядок надання інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.  

Нова редакція порядку передбачає, що дані про осіб, які отримували інформацію щодо вашої нерухомості з Державного реєстру прав можна отримати – шляхом відповідного запиту у державного реєстратора прав на нерухоме майно, уповноваженої особи фронт-офісу або помічника нотаріуса.

Інформація про зацікавлених у вашій нерухомості буде надана винятково у паперовій формі.

Така довідка міститиме відомості одночасно про всіх осіб, що отримували інформацію з Державного реєстру прав про ваші зареєстровані речові права.

Натомість, нагадаємо, що за новим порядком дізнатись про власників нерухомості, про зареєстровані речові права на нерухоме майно, їх обтяження, а також відомості про набуття, зміну і припинення речових прав на нерухоме майно, їх обтяжень тощо може будь-хто охочий  як у паперовій формі, так і онлайн, сплативши адміністративний збір.

Детальніше про процедуру й можливість отримання такої інформації читайте за посиланням.

Очікується, що такий порядок сприятиме спрощенню надання адміністративних послуг населенню, а також ефективній реалізації прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб. З повним текстом відповідної постанови КМУ №599 можна ознайомитися тут.

Прочитано 4247 разів